Olete teretulnud Mooska tallu retkele, suitsusauna ja sööma!

Mooska talu asub Võrumaal Haanjas, imekauni looduse rüpes Vällamäe jalamil, elame siin kooskõlas looduse ja esivanemate pärandiga. Soovime jagada oma elustiili ja vahendada külalistele kohalikku pärandkultuuri, mille uhkuseks on traditsiooniline kohalik toit ja suitsusaun.

Tutvustame oma talu ja suitsusaunu, suitsusaunapärandit, mekkimiseks pakume pärandtoitu ja saunas suitsutatud liha, liigume ja hingame koos loodusega.

Mooska suitsusaun

Suitsusaun

Suitsusaun on aeg iseenda jaoks.

Koos pererahvaga rahulikus leilis lõõgastudes, viheldes, supeldes ja ennast saunameega hellitades saab puhtaks ihu ja hing!

Suitsuliha

Suitsusauna liha

Suitsutame ja müüme saunas traditsioonilisel viisil suitsutatud sealiha. Jagame Teiega oma teadmisi ja oskusi liha suitsutamisest.

Toidusuveniir on parim kingitus!

Mooska loodusretked

Loodusretked

Haanjamaa võrratud kuplid, soolapid, aasad ja metsad kutsuvad seiklema ja ennast proovile panema. Korraldame lumeräätsa- ja suusaretki, käkkimismänge Vällamäe metsades, hingamisretki ja meeskonnamänge.

Võrumaa talunaised oskavad veel leiba küpsetada ja suitsusaunas liha suitsutada. Tulge - küpsetame koos leiba, võtame suitsusaunas maha suitsutatud liha, kütame suitsusauna mõnusalt soojaks ning hellitame pärast retke Vällamäele oma keha ja meeli mee ja kasevihaga suitsusaunas.

Hind 800 eurot 10 inimesele sisaldab:

  • 2 ööd roosilises Roosisaare puhkemajas Võru linna lähedal koos hommikusöögiga;
  • kimmäs kõtutäüs lämmäst esikütsetu leeväst ja lämmäst suidsulihhäst;
  • loodusretke Haanjas Vällamäele (umbes 5km);
  • savusann Haanjas.


Helista: Saare Roosile +372 5237678 või Veeroja Edale + 372 5032341

Koerte rekendTalvine seiklus Grööni kelgukoertega Haanjas nädalavahetustel ettetellimisel.

Koerarakenditega looduses liikumiseks on oodatud väikesed seltskonnad. Meil on sel talvel 8 sõidukoera, neist on võimalik moodustada neli 2-koera rakendit või üks 4-koera rakend ja kaks 2-koera rakendit, mida KÜLASTAJA ISE JUHIB.

Kelgukoera seikluse hind sisaldab: grööni koera tõu tutvustus, koerte rakendamine, rakendi juhtimise algõpetus, koerarakendi juhtimine (sõit kelgu taga jalastel seistes), kuum jook lõkketule ääres.

Continue Reading

Koerte rekendSaksad sõitsid saaniga, mina vaene kelguga,

Sakstel täkud saani ees, minul koerad kelgu ees ...

lauldakse vanas rahvalaulus.

Talvised nädalalõpud Haanjas teeb põnevaks lumises looduses liikumine lumeräätsadel, kelgukoera rakendiga, hobusaaniga või hoopiski kummist kelkude (snowtuudbiga).

Mis mitte ühel nädalalõpul ennast koos pere või väikse sõpruskonnaga proovile panna?

Continue Reading

Täilaid - teelaud suitsusuna juurde 

Suitsusaun on tähtpäeva tähistamiseks: soovitame väljasõitu Haanjasse. Teie osaks saab muljeterohke üllatuskingitus perele või sõpruskonnale, tänuväärne alternatiiv söögipeole.

Väljasõidu sihiks on Haanja Võrumaal. Tegevus toimub Suure-Munamäe ja Vällamäe ümber kahes erinäolises ja ummamuudu talus.

 

Loe edasi

Haanjamaal, rippsillaga ajaloolises Trolla külas Jõeniidu talus näitab lahke pererahvas tulijatele kitsekasvatust ja võõrustab kitsepiima, kitsejuustu ja taluleivaga. Kitsed sügatud ja keha kinnitatud, kohtutakse Vällamäe matkaraja parklas.

Mooska talu retkejuhiga pooleteisetunniseks hingamisretkeks Vällamäel.

Maitseelamuste päev lõpeb Alt-Lauri talus. Maheaias uudistatakse looduse uperpalle: sinine porgand, kollane söögipeet ja palju muud põnevat. Koos pererahvaga tehakse värskest maheköögiviljast mahla ja salatit. Värskete aiasaaduste kõrvale räägitakse tervise ja toidujutte. Alt-Lauril on talutoodetega kauplev talupood.

Haanjamaa nautimiseks tuleb varuda vähemalt 4,5 tundi aega, talude vahel liiklemiseks transport (auto; võimalik ka jalgrattaga –aega kulub rohkem). Retkele võib tulla kahekesi aga mitte enam kui 10 kümnekesi.
Kindlasti tuleb oma soovid ja saabumine kokku leppida Alt-Lauri perenaise Kajaga vähemalt kaks päeva ette, sest leib ja juust vajavad valmimiseks aega. Iga retkelise eest tuleb varuda 9 eurot sularaha kohapeal maksmiseks või saadab Kaja ette arve, mille saate ära maksta.

Lisateave:

Alt-Lauri talu peremajutus alates 32 eurot inimene või Võrus Pächter’s House 23 eurot inimene või Jõeniidu puhkemaja 16 eurot inimene.


Kokku saab leppida ja soovikohaseid muudatusi teha Kaja Kesküla (+372) 5695 3206 telefonitsi või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Veel teavet Võrumaa kohta leiate
siit.

*Jõeniidu talus saab ettetellimisel perenaise käe all valmistada kitsejuustu või koduleiba. (Päev pikeneb paari tunni võrra ja lisandub 13 eurot inimese kohta.)

*Retkeks saab rentida juhiga väikebussi kuni 8-le inimesele 40 eurot.

*Teele jääb kohalikku toitu pakkuv Saarsilla talukohvik Rõuges.

Hinnakiri

Loodusretk

alates 7€ inimene, tund

Küsi lisaks eripakkumist jookide ja söökide kohta.

Suitsusaun

200€ kütmiskord

Sauna kütmine 6 - 8 tundi, kaks vihta, saunamesi.

Suitsusauna sealiha

12€/kg

Küsi pakkumist ja tule vaata oma silmaga, kuidas suus sulav suitsuliha valmib.

Lumeräätsa retk

12€ inimene, tund

Sisaldab varustuse renti

Saunalina, -mütsi rent

5€

Unustasid rätiku kaasa võtta? Pole probleemi, leiame vajaliku!

Saunapärimust tutvustav retk talus

7€ inimene

Ülevaade saunadest, saunapärimusest ja -kommetest.

Kirjuta, lepime kokku ja tule külla!

Mooska talu, Haanja vald, Võrumaa, Eesti 65101
(+372) 503 2341 info@mooska.eu


facebook