Olete teretulnud Mooska tallu retkele, suitsusauna ja sööma!

Mooska talu asub Võrumaal Haanjas, imekauni looduse rüpes Vällamäe jalamil, elame siin kooskõlas looduse ja esivanemate pärandiga. Soovime jagada oma elustiili ja vahendada külalistele kohalikku pärandkultuuri, mille uhkuseks on traditsiooniline kohalik toit ja suitsusaun.

Tutvustame oma talu ja suitsusaunu, suitsusaunapärandit, mekkimiseks pakume pärandtoitu ja saunas suitsutatud liha, liigume ja hingame koos loodusega.

Mooska suitsusaun

Suitsusaun

Suitsusaun on aeg iseenda jaoks.

Koos pererahvaga rahulikus leilis lõõgastudes, viheldes, supeldes ja ennast saunameega hellitades saab puhtaks ihu ja hing!

Suitsuliha

Suitsusauna liha

Suitsutame ja müüme saunas traditsioonilisel viisil suitsutatud sealiha. Jagame Teiega oma teadmisi ja oskusi liha suitsutamisest.

Toidusuveniir on parim kingitus!

Kae perrä ja telli kõrralt !

Mooska loodusretked

Loodusretked

Haanjamaa võrratud kuplid, soolapid, aasad ja metsad kutsuvad seiklema ja ennast proovile panema. Korraldame lumeräätsa- ja suusaretki, käkkimismänge Vällamäe metsades, hingamisretki ja meeskonnamänge.

 Täilaid - teelaud suitsusuna juurde

Suitsusaun on tähtpäeva tähistamiseks: soovitame väljasõitu Haanjasse. Teie osaks saab muljeterohke üllatuskingitus perele või sõpruskonnale, tänuväärne alternatiiv söögipeole.

Väljasõidu sihiks on Haanja Võrumaal. Tegevus toimub Suure-Munamäe ja Vällamäe ümber kahes erinäolises ja ummamuudu talus.

Vaskna turismitalus on varasel pärastlõunal Teile ootel soe tuba ja tähtpäevalisele üllatuskingitus. Tubade kirjeldused leiad: www.vaskna.ee

Tulijad kinnitavad keha koduse supi, karaski ja magustoiduga, pakivad saunakotid autole ja valmistuvad loodusretkeks.

Mooska* retkejuht viib Teid metsaretkele Suurelt Munamäelt Vällamäele. Retkel on tõhusaid hingamispause, põnevaid otsimismänge ja suhtlemist nii ümbritseva looduse kui ka oma mõtete ja unistustega. Retk kestab paar tundi ja lõpeb Vällamäe vastas asuvas väga erilise hõngu ja hingega Mooskas suitsusaunas.

Saunas käiakse koos perenaise või peremehega. Suitsusauna kommetega saad tutvuda suitsusauna lingile klikkides.

Hingeliselt ja ihuliselt puhastunud saunlejad viiakse tagasi Vaskna tallu. Hubases kaminasaalis tekitab mõnusa äraolemise kaminatule soojus ja kodune toit. Aukohale tõusevad lood ja meenutused tähtpäevast ja tähtpäevalisest.

Tavatu päev vaibub kosutavasse unne.

Pärast rikkalikku hommikusööki on jälle värske minna ringi vaatama teisi põnevaid „mägieestlaste“ tegemisi. Mõtteid päeva planeerimiseks leiad siit.

Ummamuudu väljasõidult võtate kaasa muljed ja värske energia oma armsate igapäevatoimetustega toimetulekuks, et kunagi tagasi tulla Haanjasse.


Maksumus 99€ ühele inimesele.

Hind sisaldab: majutust koos hommikusöögiga Vaskna talus, loodusretke retkejuhi ja retkejoogiga, suitsusauna, transporti Mooskalt Vasknale, kodust pidusööki ja väikesi üllatusi.

Hind ei sisalda joovastavaid jooke, need võib soovi ja maitse kohaselt õhtuseks pidusöömaks kaasa võtta või lisaks tellida ja kohalikku pilli ja laulumeest saab kah!

* Mooska tähendab Võru keele mõnus, lahe, lõbus.

Hinnakiri

Loodusretk

alates 7€ inimene, tund

Küsi lisaks eripakkumist jookide ja söökide kohta.

Suitsusaun

250€ kütmiskord

Sauna kütmine 6 - 8 tundi, kaks vihta, saunamesi.

Suitsusauna sealiha

14€/kg

Küsi pakkumist ja tule vaata oma silmaga, kuidas suus sulav suitsuliha valmib.

Lumeräätsa retk

12€ inimene, tund

Sisaldab varustuse renti

Saunalina, -mütsi rent

5€

Unustasid rätiku kaasa võtta? Pole probleemi, leiame vajaliku!

Saunapärimust tutvustav retk talus

7€ inimene

Ülevaade saunadest, saunapärimusest ja -kommetest.

Kirjuta, lepime kokku ja tule külla!

Mooska talu, Haanja vald, Võrumaa, Eesti 65101
(+372) 503 2341 info@mooska.eu


facebook