Olete teretulnud Mooska tallu retkele, suitsusauna ja sööma!

Mooska talu asub Võrumaal Haanjas, imekauni looduse rüpes Vällamäe jalamil, elame siin kooskõlas looduse ja esivanemate pärandiga. Soovime jagada oma elustiili ja vahendada külalistele kohalikku pärandkultuuri, mille uhkuseks on traditsiooniline kohalik toit ja suitsusaun.

Tutvustame oma talu ja suitsusaunu, suitsusaunapärandit, mekkimiseks pakume pärandtoitu ja saunas suitsutatud liha, liigume ja hingame koos loodusega.

Mooska suitsusaun

Suitsusaun

Suitsusaun on aeg iseenda jaoks.

Koos pererahvaga rahulikus leilis lõõgastudes, viheldes, supeldes ja ennast saunameega hellitades saab puhtaks ihu ja hing!

Suitsuliha

Suitsusauna liha

Suitsutame ja müüme saunas traditsioonilisel viisil suitsutatud sealiha. Jagame Teiega oma teadmisi ja oskusi liha suitsutamisest.

Toidusuveniir on parim kingitus!

Mooska loodusretked

Loodusretked

Haanjamaa võrratud kuplid, soolapid, aasad ja metsad kutsuvad seiklema ja ennast proovile panema. Korraldame lumeräätsa- ja suusaretki, käkkimismänge Vällamäe metsades, hingamisretki ja meeskonnamänge.

Haanjamaal, rippsillaga ajaloolises Trolla külas Jõeniidu talus näitab lahke pererahvas tulijatele kitsekasvatust ja võõrustab kitsepiima, kitsejuustu ja taluleivaga. Kitsed sügatud ja keha kinnitatud, kohtutakse Vällamäe matkaraja parklas.

Mooska talu retkejuhiga pooleteisetunniseks hingamisretkeks Vällamäel.

Maitseelamuste päev lõpeb Alt-Lauri talus. Maheaias uudistatakse looduse uperpalle: sinine porgand, kollane söögipeet ja palju muud põnevat. Koos pererahvaga tehakse värskest maheköögiviljast mahla ja salatit. Värskete aiasaaduste kõrvale räägitakse tervise ja toidujutte. Alt-Lauril on talutoodetega kauplev talupood.

Haanjamaa nautimiseks tuleb varuda vähemalt 4,5 tundi aega, talude vahel liiklemiseks transport (auto; võimalik ka jalgrattaga –aega kulub rohkem). Retkele võib tulla kahekesi aga mitte enam kui 10 kümnekesi.
Kindlasti tuleb oma soovid ja saabumine kokku leppida Alt-Lauri perenaise Kajaga vähemalt kaks päeva ette, sest leib ja juust vajavad valmimiseks aega. Iga retkelise eest tuleb varuda 9 eurot sularaha kohapeal maksmiseks või saadab Kaja ette arve, mille saate ära maksta.

Lisateave:

Alt-Lauri talu peremajutus alates 32 eurot inimene või Võrus Pächter’s House 23 eurot inimene või Jõeniidu puhkemaja 16 eurot inimene.


Kokku saab leppida ja soovikohaseid muudatusi teha Kaja Kesküla (+372) 5695 3206 telefonitsi või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Veel teavet Võrumaa kohta leiate
siit.

*Jõeniidu talus saab ettetellimisel perenaise käe all valmistada kitsejuustu või koduleiba. (Päev pikeneb paari tunni võrra ja lisandub 13 eurot inimese kohta.)

*Retkeks saab rentida juhiga väikebussi kuni 8-le inimesele 40 eurot.

*Teele jääb kohalikku toitu pakkuv Saarsilla talukohvik Rõuges.

Hinnakiri

Loodusretk

alates 7€ inimene, tund

Küsi lisaks eripakkumist jookide ja söökide kohta.

Suitsusaun

200€ kütmiskord

Sauna kütmine 6 - 8 tundi, kaks vihta, saunamesi.

Suitsusauna sealiha

12€/kg

Küsi pakkumist ja tule vaata oma silmaga, kuidas suus sulav suitsuliha valmib.

Lumeräätsa retk

12€ inimene, tund

Sisaldab varustuse renti

Saunalina, -mütsi rent

5€

Unustasid rätiku kaasa võtta? Pole probleemi, leiame vajaliku!

Saunapärimust tutvustav retk talus

7€ inimene

Ülevaade saunadest, saunapärimusest ja -kommetest.

Kirjuta, lepime kokku ja tule külla!

Mooska talu, Haanja vald, Võrumaa, Eesti 65101
(+372) 503 2341 info@mooska.eu


facebook