Suitsusauna nädal 2012

Haanja suitsusaunanädal Mooska talus 2011

Haanjamaa suitsusauna nädal 2012

Haanjamaa on üks haruldane nurgake Eestimaal, kus ikka veel on traditsiooniline suitsusaun oma tavade, tarkuste ning tervistava mõjuga inimeste igapäevaelu oluliseks osaks.

Haanimaa suidsu- ehk savusanna omanikud on uhked oma saunadele ja soovivad jagada saunaelamusi, uskumusi, kombeid, oskusi ja teadmisi kõigi huvilistega. Ikka selleks, et sel moel edasi kanda põliseid traditsioone.

Haanjamaa saunaomanikud kutsuvad 2.-5. augustini toimuval II Haanjamaa suitsusaunanädalal külla pärimuse ning saunakultuuri huvilisi pereti ja sõpruskonniti.

Osaleda saab erinevates töötubades, õppida tegema ravivihtasid, saunamassaaži, suitsutada liha, kütta endale sauna ning kuulata kosutavat „stepslivaba" muusikat parimatelt Lõuna-Eesti muusikutelt.

Mullu valis SA Lõuna-Eesti turism Haanjamaa suitsusaunanädala piirkonna üheks eredamaks turismisündmuseks.

Suitsusauna nädala kava saab juunis vaadata kodulehtedel: www.savusann.ee, www.haanja.eu ja SIIT !

 

Suitsusauna nädalat tutvustavat videoklippi saad vaadata klikkides siia.

Tulõ, iho ja heng saava puhtas !


 

II Haanimaa suidsusanna nätäl 2.- 5. august 2012

2. august – neljapäev, suitsusaunapäev

   Kell 10 koguneme Haanja rahvamajja ja saame tuttavaks. Edasi läheme saunadesse, teeme talgutöid, õpime kütma suitsusauna, valmistame ühiselt saunaperega lõuna- ja õhtusöögid, naudime suitsusaunamõnusid. 

Osalemine etteregistreerimisel, kohtade arv piiratud. Osalemistasu 5€. Registreerunutele saadetakse täiendav informatsioon.

   Kell 11 pärimusmeditsiini õpituba „Pärimuslik saunaravi". Teemadeks ravivihad ja saunamassaaž. Õpituba juhendab tunnustatud massažiõpetaja, Eesti Pärimusmeditsiini Ühingu eestkõneleja ja Lahemaa Tervisekooli juhataja Alar Krautmann. Palume kaasa võtta saunatarbed ja joogamatt või tekk. 

Osalemine etteregistreerimisel, kohtade arv piiratud.Osalemistasu 10 €. Registreerunutele saadetakse täiendav informatsioon.

3. august – reede, õpitubade päev

   Kell 10 liha suitsutamise õpituba. Mooska talu suitsusaunas Haanjas õpime suitsusaunas liha suitsutamise põhivõtteid Eda Veeroja juhendamisel. 

Osalemine etteregistreerimisel, kohtade arv piiratud. Osalemistasu 10 €. Registreerunutele saadetakse täiendav informatsioon.

   Kell 13 jagab Rahvusliku Ehituse Seltsi liige, Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku ehituse osakonna praktikate juhendaja ja raamatu "Igamehe suitsusauna aabits" autor Andres Ansper Mooska talu suitsusauna ehitusel nõuandeid. Järgneb 3-4 tunnine piirkonna erinevate saunadega tutvumine Andres Ansperi kommentaaridega.

   Kell 20 toimub juhtmevaba muusika ja tantsuõhtu Haanja rahvamajas ja selle ümber. Tantsime ühiselt vanu tantse, laulame vanu laule ja tunneme ennast lihtsalt hästi imekaunis kohas järve kaldal.

4. august – laupäev, suitsusaunapäev

   Kell 10 koguneme Haanja rahvamajja ja saame tuttavaks. Edasi läheme saunadesse, teeme talgutöid, õpime kütma suitsusauna, valmistame ühiselt saunaperega lõuna- ja õhtusöögid, naudime suitsusaunamõnusid. 

Osalemine etteregistreerimisel, kohtade arv piiratud. Osalemistasu 5€. Registreerunutele saadetakse täiendav informatsioon.

5. august – pühapäev, suvetare päev

   Kell 9 suitsuliha maha võtmine Mooska talus.

   Kell 11 – 15 Suvetare koos Haani naiste ja meestega. Kogu pere traditsioonilise käsitöö päev Suurel Munamäel. Suure Munamäe tornis on avatud suitsusaunateemaline näitus.

! Õpitubadesse ja saunapäevadele registreerimine See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

! Lisainfo kogu sündmuse kohta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 51 12 280