Rahvusvahelisest turismimessist 2012

TOUREST 2012 messi külastas kolmel päeval tasuta kutse ja piletiga kokku 26 080 inimest. Tänavune, 21. TOUREST 2012 tõi messile kokku rekordilise arvu – 468 – põhi- ja kaaseksponenti kokku 26 riigist. Üheks eksponendiks oli ka SUURE MUNAMÄE VAATETRON.  

Võrumaa turismitegelaste jaoks olid need kolm messipäeva kiired ja töised. Vihtadega saunaesitluse käigus tutvustati suitsusaunakultuuri ja augustis toimuvat Suitsusaunanädalat – paljudki külastajad võtsid plaani Võrumaa saunu ja suitsusaunaüritusi külastada. Lisaks saunaesitlustele kutsusid Priit Laatre lõõtsamäng ja folkloori toimkonna liige Siiri Toomik külastajaid suvisele Võru Folkloorifestivalile.  

Mille vastu tunti huvi? Ikka mis on uus ja uudne – väga pakkus huvi suitsusaun ja suitsusaunanädal ja seda ka vene rahvustest inimeste hulgas. Väga paljudele oli teadmata Piiri kõrtsi areng Vastseliina Külastuskeskuseks, Ööbikuoru Hüdro-töökodamuuseum ja Sänna Taevarada. Osad külastajad kiitsid Jaaniraotu Linnuparki, Võhandu Maratoni kanuuvõistlust ja sooviti neile edu. Jätkuvalt tunti huvi, mida lastega Võrumaal ette võtta ja vaatama tulla, paljud võtsid kaasa meie matkaradade ja loodusparkide kaarte.  

Võrumaa materjalide hitiks kujunes Võrumaa sooduspakkumiste flaier, mis sisaldas 12 turismikoha sooduspakkumist kasutamiseks 2012.aastal. Kokku jagasime 1000 flaierit, mis said otsa juba enne messi lõppu. Kuraditosina pakkumiseks oli meil Suure Munamäe vaatetorni pakkumine, millega saab aasta lõpuni torni soodsamalt külastada, ka seda trükist võeti hästi, alles jäi väikene kogus.  

Jagatud sai meil ka üle tuhande Võrumaa turismikataloogi ja käesoleva aasta kultuurikalendri. Väga populaarseks osutusid meie uued Võrumaa kodulehekülge reklaamivad kilekotid.  

Võrumaa esindus turismimessil sai teoks läbi MTÜ Võrumaa Turismiliidu reklaamürituste projekti Võrumaa võlub!, mis on rahastatud Võrumaa Partnerluskogu Leader meetmest. Messil käigu ja töö organiseeris Võrumaa Arenguagentuur.  

Vaata ka  http://www.tourest.eu/