Valik sauna nalju

Mees pöördub politseisse: «Paljad naised vastasmaja saunas ahistavad mind.» Politseinik tuleb asja kontrollima, aga kui palju ta ka korteriaknast välja ei vaata, kuskil ei näe paljaid naisi. Mees täpsustab: «Aga ronige kapi otsa, siis näete!»

---

Pärast saunatamist lähevad mehed-naised ujuma, kui järsku proua Aime hakkab justkui vee alla vajuma ja karjub appi. Peremees tahab talle vette järele hüpata, aga Aime täpsustab: «Mitte sina, las naabrimees tuleb mind päästma!»

---

Juku istub sauna pesuruumis, jalad pesunõus, kui siseneb meesõpetaja ja küsib suusoojaks: «Kui soe see vesi on?» Juku saab pahaseks: «Ma olen õpilane, mitte termomeeter!»

---

Inglane küsib soomlaselt: «Miks teie saun on etem kui meie vann?» «Ma proovisin eile õhtul hotellis seda teie palju kiidetud vanniskäimist. Kõigepealt oli vesi külm ja kui suure vaevaga sain temperatuuri parajaks, siis helises telefon. Kui ma hakkasin vannist välja ronima, selgus, et käterätt on liiga väike. Ja lõpuks astusin veel seebitükile. Saunas oleks see kõik ju võimatu!»

---

Sõjaväes. Taktikatunnis küsib leitnant sõdurilt: «Kui meie linna saun satub vaenlaste kätte, mida te teeksite, et ta ei saaks seda kasutada?» «Põletaksin kõik saunapiletid ära!»

---

Isa teeb pisipojaga sauna ja rõõmustab: «Näed, saimegi ilma emata hakkama!» «Jah, aga ema võttis mul enne saunaminekut alati kingad jalast ära.»

---

Kolm armeenlast lähevad sauna. Möödub mitu tundi, aga ükski neist ei välju. Lõpuks läheb saunamees vaatama, kuhu mehed on kadunud. Armeenlased seisavad pesuruumis, igaüks ise nurgas, aga ei pese. «Miks te ei pese?» imestab saunamees. «Ei saa, seep kukkus põrandale, keegi meist ei julge kummardada, et seda üles võtta.»

---

Mees läheb parajalt vindisena sauna. Näeb laval uhke naaritsakasukas, mõtleb kuhu see kiisu küll sellest kasukast kadus, ju hakkas palav ja põgenes saunast ...