Võrumaa turismi aasta tegija on Vastseliina Piiskopilinnus

 

Fotol vasakult: Kaja Tuul ja Ivar Traagel Vastseliina Piiskopilinnuse külastuskeskusest,Vaskna turismitalu perenaine Margit Utsal ja Eda Veeroja, Mooska talu perenaine.

Võrumaa turismiettevõtjad ja –arendajad kogunesid 15.novembril Vastseliina Piiskopilinnuses, et saada ülevaadet, kuidas on suvine turismihooaeg möödunud Eestis ja Võrumaal, missugused projektid on läbiviidud ning missugused on järgmise aasta turundustegevused.  Päeva alustas ringkäik ja turismiteenustega tutvumine Vastseliina Piiskopilinnuse külastuskeskuses, mis avati käesoleva suve hakul.

Võrumaa turismiettevõtjad ja –arendajad 2011 seminaril.

Seminari lõpus kuulutati välja iga-aastased Võrumaa Turismiliidu auhinnad turismitegelastele, kes on jooksval turismiaastal uue toote, teenuse, üritusega turule on tulnud ja külaliste heakskiidu pälvinud. Sel aastal parim toit ehk  “Uma Mekk” on Mooska suitsusink.  Suitsusaunas suitsuliha valmistamise õiguse saanud perenaine Eda Veeroja veab ka algatust  “Savvusann inimkonna vaimse kultuuripärandi kaitse alla!”  Parimateks veel esitati Hämsa kõrtsi karask ning Rogosi mõisa vein.

”Uma Lugu” antakse välja toredale turistidega seotud lugudele ning sel aastal pälvis hääletuse tulemusel Vaskna turismitalu jutt „Sportlane versus väike sportlasest vanainimene“, kus tuntud sportlasele tegi suusarajal trenni tehes ringi sisse meie veteransportlane Karin Laine. Teises loos imestasid vene prouad piiri tagant Tamula kaldal vaadet nautides: „Oo, kas tõesti juba Peipsi järv?“ või kolmandas vahejuhtumis, kus Suure Munamäe torni kohvikust nähakse Vaskna järve asemel merd ja torni tipus kiidetakse Väikese Munamäe kaunist vaadet. 

Aasta teo ehk “Uma Tego” ja aasta tegija  “Uma tegijä”  tunnustuse sai turismitegelaste hääletusel Vastseliina Piiskopilinnuse  külastuskeskus ja sihtasutus, kes on renoveeritud Piiri kõrtsihoone näol  külastuskeskusena  tõstmas Võrumaa turismiteenuste mitmekesisust ja  atraktiivsust. Auhinna võtsid vastu sihtasutuse juhataja Ivar Traagel ja külastuskeskuse emand Kaja Tuul.

Uma tegu 2011 Võrumaal: Vastseliina Piiskopilinnuse  külastuskeskus ja sihtasutus

Uma Teole esitati veel Rõuge Hüdrotöökoda-muuseum, Uhtjärve Nõiariigi suveetendus „Väike nõid“, Suhka talu Zil-autoga elamussõit ja Veemäe Puhkepargi tuubipark. Aasta tegijatele kandideerisid lisaks võitjale  Rõuge Hüdrotöökoda-muuseumi käivitaja Ants Eigi, Saunamaa kompleksi peremees Erki Pechter ja Mooska talu perenaine Eda Veeroja.

 

Allikas: http://www.visitvoru.ee/vorumaa-turismi-aasta-tegija/