Vana Võromaa avatud suitsusaunade päev 2011

Augustikuu viimasel laupäeval, 27. augustil on suitsusaunad külalistele avatud igas vana Võrumaa kihelkonnas. Saunalisi ootavad taluperede saunad, mida köetakse oma perele või mitme pere peale.

Vana Võrumaa suitsusaun Vana Võrumaa suitsusaun Vana Võrumaa suitsusaun Vana Võrumaa suitsusaun Vana Võrumaa suitsusaun

Suitsusaunast saab siis õiget aimu, kui näed, kuidas sauna köetakse. Saunalised on peredesse oodatud aegsasti, vähemalt lõunapaiku, sest siis on õige aeg saun kütte panna. Sauna kütmise ajal, mis kestab õige mitu tundi, saab koos pererahvaga talgukorras mõnd tarvilist tööd teha ja vahepeal vaadata, kuidas käib suitsusauna kütmine ning milliseid nippe ja teadmisi on vaja, et saun hästi köetud saaks.

Saunas saab käia koos pererahvaga, kes kõneleb oma pere suitsusaunakommetest. Nagu pole olemas kaht täpselt ühesugust sauna, nõnda pole ka saunatavad igal pool täpselt ühesugused.

Sauna võib tulla kas üksi, perega või koos sõpradega, aga oma tulekust tuleb eelnevalt teada anda, et kõigile ikka saunakohti jaguks.

Täpsem info ja saunadesse registreerimine: Kadri G Laube, tel. 5117348, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

27. augustil 2011 avavad oma suitsusaunad külalistele:

 • Peeter Torop Mõnistes (Hargla khlk)

  Noor töökas peremees, kes ei karda hunti ega karu. On ise vana sauna uuele elule sättinud ja käib saunas ikka koos külalistega.

 • Ado Jõks Kirmse külas (Räpina khlk)

  Vahva jutumees ja mesinik. Pakub võimalust ka lakas magada.

 • Perek. Soon Kärgula külas (Kanepi khlk)

  Peremees ehitab pille ja perenaine õpetab... mitte peremeest, vaid neid pille mängima.

 • Perek. Kõrge Soodoma külas (Kanepi khlk)

  Tõeliselt suure sauna omanikud, kes ei ole kadedad ja ootavad sauna lausa tosinat saunalist. Kusjuures, kõik saavad korraga saunas olla.

 • Mesipuu talu Jõgehara külas (www.mesipuu.ee, Kanepi khlk)

  Turismitalu, kes tavaliselt oma külalistele sauna ei küta, võttis meie ettevõtmisest hooga kinni ja enam lahti ei lasknud.

 • Karmen Kevvai Rasina külas (Põlva khlk)

  Saun on uhke Mooste mõisast pärit kividest ehitatud kivikatuse üle. Perenaine lubas vahvatele talgulistele ja saunalistele ka koduõlut teha.

 • Palli talu Lootvina külas (Põlva khlk)

  Suur külasaun ja lahke pererahvas on ikka aegajalt saunalisi vastu võtmas.