Kuidas disainerid sulandavad sauna metsa?

Dan Hiesel - saun metsasThe Cadyville Sauna - disainer Dan Hisel

Tegemist on New Yorki osariigis Saranac River-i lähedal metsas paikneva saunaga, mille on loonud arhitekt Dan Hisel. Saun paikneb looduslikul kaljul puude vahel ning sulandub ümbritsevasse keskkonda oma pinda katvate peeglite abil. Peeglid on paigutatud välispinnale diagoaalselt, et igast suunast lähenejale ei jääks peegeldusest tema kujutis. Eemalt on hoonet keeruline eristada, sest inimsilma jaoks sulandub välisfasaad meeldivalt ümbritsevasse keskkonda.

Tegemist on oma mõõtmetelt ning ruumide asetuselt suhteliselt traditsiooniline. Mõnevõrra teisiti on lood väliskestaga, mille esmasel nägemisel tekib ohoo efekt. Hoone on hüljanud oma identiteedi - stabiilse hoone maatriksi ning liikunud järgmisele tasandile. Ühest küljest sulandub totaalselt ümbritsevasse, aga teisalt on tegemist metsa ning puudega vastandliku materjaliga.

Teiste tööde nägemiseks külastage veebilehte - http://danhiseldesign.com/

Dan Hisel - peedel saunDan Hisel - peedel sauna vaadeDan Hisel - peedel sauna vaade otsastDan Hisel - peedel sauna ukseavaDan Hisel - peedel saunDan Hisel - peedel sauna aknaavaDan Hisel - peedel saun seestDan Hisel - peedel saun seest