Maailma suurim suitsusaun

Kakslauttanenis asuv väiksem suitsusaunVäidetavalt on Soome majapidamine ilma saunata mõeldamatu. Sauna peetakse Põhja-Soomes lausa hinge vabastavaks kogemuseks, mida tähistatakse isegi vastava festivaliga. See on igapevaelu osa nagu kätepesu.

Maailma suurimaks tituleeritud suitsusauna mahub üle 100 inimese. Tegelikult on küll tegemsit kolme eraldi saunahoonega koos eesruumiga kus on avatud kamin, pesuruumidega ning kõige sinna juurde kuuluvaga.

Põhja-Soomlaste saunaskäike teevad eriliseks lumes ja jääaugus käimine. Viimane pole Eestis veel sellist populaarsust saavutanud.

KakslauttonenAsukohaks 10 km Saariselkä keskusest mööda E75 sõites lõuna poole - Kakslauttanen 99830 Sodankylä, Soome. SAARISELKÄ on Soome kõige põhjapoolseim suusakeskus, Helsingist 1150 km kaugusel. Suurim kõrguste vahe 180 m, suusanõlvu 11, pikim suusanõlv 1300 m. Hotellis on ka väike veekeskuse osa. Klientideks peamiselt sakslased, keskealised ja vanemad. Saariselkä keskus sobib eriti neile, kes otsivad tõelist lapi eksootikat, sest Saariselkässe on püstitatud maailma ainuke turistidele mõeldud igluküla. Iglumajakeses on kõik ehitatud jääst, isegi voodid, temperatuur iglus sees jääb miinus kolme ja miinus kuue kraadi vahele, aga soojadesse põdranahkadesse mähkunult ei tunne külmanäpistusi isegi lõunamaa turist.

Fotod: Hotel Kakslauttanen

Kakslauttaneni suistsusaun seest