Karilatsi muuseumi suitsusaun avab külastajatele uksed

Allikas: Põlvamaa.ee

9. aprillil algusega kell 12 kutsub Põlva Talurahvamuuseumi pere külla suitsusaunahuvilisi.

Mõnusat äraolemist enne ja pärast sauna pakuvad muuseumi rahvamajas Põlva Lõõtspillikooli muusikud, Vastse-Kuuste folkloorirühm "Kõivokõsõ" ja Põlva tantsurühm "Värten". Et saunatamise järel keha kinnitada, tasub omale meelepärast ühisele teelauale kaasa võtta.

Enne sauna minekut tasub kindlasti kuulata suitsusauna spetsialisti Eda Veeroja loengut Võrumaa saunatamiskommetest ning osta kohalike ettevõtjate käest endale üks korralik saunaviht ja saunamesi.

Viimastel aastatel on Eestis seoses suitsusauna pärandi kogumise, kaardistamise ja hoidmisega liikuma läinud mitmeid ettevõtmisi, mis tõstavad suitsusauna ja sellega seonduva kombestiku tähelepanu keskpunkti.

Avatud Suitsusaunade Päev on üks sellistest ettevõtmistest, mille eesmärgiks on pöörata rohkem tähelepanu Lõuna-Eestile niivõrd omasele sauna tüübile.

Esimesena avab aprillikuus oma uksed laiemale publikule Karilatsis asuv Põlva Talurahvamuuseumi suitsusaun. Eriti on sauna oodatud need, kes varem mingil põhjusel pole suitsusauna külastanud või tahaksid seda teha, aga puudub endal võimalus.

Saunalavale saab laupäeval, 9. aprillil kella 12-st 16-ni. Kuna saunaruum ja leiliviskamise aeg on piiratud, palume saunalistel oma tulek eelregistreerida 06. aprilliks aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 799 8945.

Suitsusauna pääsemiseks saab lunastada muuseumi pileti 1,28 euro eest.

NB! Saunalaval võib ette tulla üllatusi! :)

Kohtumiseni laval!

„Laupäeva õhtul saab kolm head sooja asja: sooja sauna, sooja pudru ja sooja eite" - Eesti vanasõna.

Lisainfo:
http://parimusaasta.blog.com/
www.polvatalurahvamuuseum.ee