Igatsus Soome ja sauna järele

Allikas ja foto: Maaraja perenaise toimetused (blogi)

Soomes ma pole pool aastat käinud. Sel nädalal hakkasin lugema Kaja Tampere raamatut “Minu Soome” ja mind tabas selline igatsus ja äratundmisrõõm, et mine või kohe pileteid ostma. Aga ei saa, siinsed tööd ja tegemised tahavad tegutsemist.

Sauna-fänn pole ma viimasel ajal olnud. Lapsepõlvekodus on saun ja lastena seal sai ikka möllatud. Leilitatud ja lumme joostud…nagu ikka. Ilmselt tuli mingil ajal piir ette ja saun sai lihtsalt pesemise kohaks. Siis, kui sealt ära kolisin, sai samuti laupäeviti ema-isa juures saunas käidud, sest vett ju neis järgmistes kodudes polnud ja seega sai seal loputatud hädapärane. Saunas sai rahulikult veega üleni puhtaks lobistatud.

Päris oma kodus sai mõned aastad tagasi vesi sisse pandud ja muidugi ka dušširuum ehitatud. Mida veel õnneks vaja? :D Muidugi oleme kaasaga ka oma koju sauna plaaninud, aga alati vaidlema läinud sauna tüübi ja asukoha üle. Samuti on alati olnud tähtsamat maja juures teha ja nii see on jäänud.

Aga talv on nii pikaks veninud ja nüüd veel see külm ka :S Ja mu tegutsemine seal kartulihoidlas, kus on paar plusskraadi. Külm ju ei ole, kuid pikapeale muutub jahedaks. Ja siis tuled külma koju ja…pikapeale poeb külm kontidesse ja tekin tunne, et enam ei saagi kuskil sooja. Vot siis mõtled, et paneks sauna ja kütte ja võtaks korraliku leili :D

No vanemate juures saunas käia oleks praegugi võimalus. Ja sõbrad ka kutsuvad pidevalt. Aga ma vihkan seda, et pean siis peale sauna külma autosse pugema ja kilomeetreid koju sõitma. Muidugi on alati variant ka ööseks külla jääda, kuid ma vist olen vana või mis-mulle meeldib oma kodus magada :P Eriti peale sauna-oma voodi puhaste õuelõhnaliste linadega :D Seega peab ikka uuesti Oma Sauna teema üles võtma :)

Enne aga päästaks muidugi soomereis. Kaasal on seal kohe mitu sauna- elektrisaun elamises sees ja väike puukütte-saun tööstuse platsil.

 

Pildil olev saun pole see ega teine. Hoopis Peremehe õuel olev suitsusaun, mida kaasa ehitada aitas. Ei ei, ta pole ehitaja, vabasta ajast käib ülemusel abiks lihtsalt :)

Aga õues on -22. Auto aku kruvisin maha ja tassisin tuppa-siis on lootus hommikul liikuma saada. Homme on pikk ja kiire päev ees :)