Turismimessi külastajad saavad Kagu-Eesti suitsusauna proovida

Allikas: Maaleht, Bianca Mikovitš

18-20 veebruaril 2011 Tallinnas toimuval turismimessil TOUREST 2011 ahvatlevad Võrumaa, Põlvamaa ja Valgamaa külastajaid Eestimaa lõunaservale uusi tooteid proovima ja põnevaid sündmusi külastama.

Taas külg-külje kõrval ühiselt töötava Kagu-Eesti tähelepanu all on seekord saunad, suitsusaunad ja saunaüritused. Kaasa on võetud lausa suitsusaun ise.

Igal aastal veebruaris toimuv turismimess Tourest on Eesti turismiasjaliste olulisim sündmus. Igal aastal proovitakse naabreid ja külastajaid üllatada millegi uuega. Sel aastal on kagu-eestlaste eritähelepanu all saunad ja suitsusaunad. On ju Kagu-Eestis mitmeid põnevaid erinevaid saunu, saunateenuste pakkujaid ning suitsusauna väärtsustamiseks algatatud koguni projekt „Savvusaun inimkonna vaimse kultuuripärandi (UNESCO) kaitse alla“.

Veebruari teisel pühapäeval ehk traditsiooniliselt päev pärast Pühajärve Kuldkala toimuv Otepää Saunamaraton on kasvanud populaarseks sündmuseks.
Kinnistele põhjamaalastele on saun alati olnud hinge avamise ning tujuparandamise koht. Parimad mõtted ning vettpidavad kokkulepped on sündnud ikka saunas. Õige saun kagu-eestlase jaoks on ikka traditsiooniline suitsusaun. Kuigi käiakse palju ka muud tüüpi saunades, räägitakse heldimusega ikkagi suitsusaunast ja ehitatakse neid ka juurde.

Kagu-Eesti messipinnal saab kogeda suitsusauna hõngu, saab teadmisi erinevatest saunadest ja üritustest, on võimalus osta saunatooteid ja -tarvikuid, mekkida piirkonna tootjate populaarsemaid tooteid ja osaleda sauna- teemalises auhinnaviktoriinis. Saunapajatused ja toidumekkimised toimuvad reedel kell 15-17, laupäeval kell 12-14 ja pühapäeval kell 12-14.
Touresti programm on kättesaadavad kodulehel www.tourest.eu