Puupäevadele andis näo suitsusauna ehitamine

Tegevust jätkus kõigile

Eesti vanasõna ütleb, et tühi kott ei seisa püsti, ja lisab, et kes teeb tööd, peab ka sööma. Pulli küla rahvatarkus õpetab, et kui supilõhna tunned, haara lusikas ja istu lauda. Esimesel päeval said puupäevalised tavapärast suppi ja piknikukorvides kaasa toodud head ja paremat, teisel päeval oli neile üllatuseks aga maitsev vokiroog.

Puupäevi ei sisustanud üksnes puutöö. Kes tahtis, sai niisama teiste tegemisi jälgida või hoopis vibuspordiga tegeleda. Lapsed veetsid oma aega batuudil või lihtsalt ringi joostes ja looduse keskel olemist nautides, kuid agaramad põnnid võtsid ka lauajupid ette ja valmistasid silte.

Laupäeva õhtu lõpetas aga simman. Muusikat tegid Pangodi mees Ülo Saaremõts ja kohalik plaadimängija Sony. Et samal päeval toimus Rakveres meeste tantsupidu, ei saanud meiegi mehed kehvemad olla. Naised jäeti pikkade nägudega pinkidele istuma ja mehed esitasid lõbusa tantsukava.

Ilusaks tavaks on saanud, et kingime puupäevadel osalejatele mälestuseks meeneid. Tegime seda ka sel korral: Kambja kooli käsitööõpetaja Raimond Käsi oli valmistanud õunapuust küünlaalused.

Puupäevi korraldas MTÜ Koduvald Kambja. Kõik me teame omast käest, et rahata ei tee tänapäeval enam kärbsepesagi. Sestap on meeldiv esile tuua, et Kambja III puupäevade toimumist toetasid Kambja vallavalitsus ja kohaliku omaalgatuse programm.

On kombeks, et peale sündmuse toimumist tehakse kokkuvõtteid ja plaane tulevikuks. Nii tegime ka meie.

Lähitulevikus on kavas korraldada käsitööpäev, kus valmistaksime ainult külasilte. Plaanitavate siltide stiil oleks sarnane nendele, mida võib näha Tartus. Ühe viidaposti otsas oleks mitu silti, mis näitaksid suunda ja vahemaad meie valla erinevatesse küladesse.

Seniks aga ilusat päiksepaistelist suve ja peatse kohtumiseni!

Kambja valla kultuuritöötaja
Pille Tammelan,

MTÜ Koduvald Kambja juhatuse liige
Taivo Prants