IV Haanimaa suidsusanna nätäl

 Reede, 8. august

Kell 12 saunateemaline pärimusmeditsiini õpituba Mikk Sarve juhendamisel Mooska talus.

Saunaskäigul on oluline häälestumine. Selleks kasutatakse sõnumisi, lausumisi, soovimisi ja loitse. Sauna astudes teretatakse sauna ja saunaleili, saunast lahkudes tänatakse sauna kütjaid, veevedajaid, sauna vaimu. Viheldes lausutakse endale või viheldavale tervenemist. Keskendume töötoas erinevatele lausumistele, mis saunaskäigu tõhusamaks muudavad. Õpime ise enda jaoks lausumiste sõnastamist. Veel räägime ajaarvamisest, kuu pehmetest ning kõvadest aegadest, puukalendritest, erinevate puudega sauna kütmisest, erinevatest taimedest vihtade tegemisest, erinevatest lätetest saunavee toomisest. Saunaskäigu ajal rakendame õpitud oskusi.

Lisainfo ja registreerimine Eda Veeroja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Osalustasu 1 päev 15€ inimene;

Eelregistreerimine VAJALIK!

Kaasa palume võtta isiklikud saunatarbed, matt või tekk.

Osalustasu sisaldab koolitust ja sauna.

Kell 12 palgi tappimise ja varamise õpituba Aivar Jallai juhendamisel Ööbiksaare talus.

Ööbiksaare palkmaja ehitajatel (http://www.oobiksaarepalkmajad.ee) on üle paarikümne aasta kogemust, mida töötoas osalejatega jagatakse. Alustame palgi koorimisest liimeistriga, saame selgeks erinevad kohalikud ja traditsioonilised tapid ja varad. Soovijad meisterdavad endale meelepärase tarbeeseme meistri juhendamisel koju kaasa. Õpituba lõpeb ühise saunaskäiguga.

Lisainfo ja registreerimine Eda Veeroja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Osalustasu 1 päev 15€ inimene;

Eelregistreerimine VAJALIK!

Kaasa palume võtta tööriided ja soovi korral tööriistad ja isiklikud saunatarbed.

Osalustasu sisaldab koolitust ja sauna.

Kell 19 ILOÕDAK Plaksi küla Tuulepesa talus (tasuta!)

Laupäev, 9. august – suitsusaunapäev

Kell 10:00 koguneme Haanja rahvamajja ja saame tuttavaks. Edasi läheme saunadesse, teeme talgutöid, õpime kütma suitsusauna, valmistame ühiselt saunaperega lõuna- ja õhtusöögid, naudime suitsusaunamõnusid ja saame osa traditsioonilisest rahvamuusikast. Osalemine etteregistreerimisel, kohtade arv piiratud.

Osalemistasu 10 €. Eelregistreerimine Eda Veeroja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Registreerunutele saadetakse täiendav informatsioon.

Pühapäev, 10. august

Kell 11 Haanimaa suitsusaunu tutvustav ringsõit algusega Plaanilt, Papi Talust. Ringsõitu veavad eest ja jagavad selgitusi Silver ja Krista Näkk. Sõidetakse oma autodega ja ringsõit kestab paar tundi.

Ringsõit on tasuta kuid palume osalejatel registreeruda: Eda Veeroja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kell 13-15 kutsuvad Haani naised ja mehed Suvetarre Suurel Munamäel. Mõnusa

rahvamuusika saatel meisterdatakse ja tehakse näputööd, proovida saab rahvapille ning mekkida lõkkel valmistatud rooga.

Suure Munamäe tornis on avatud kohalike suitsusaunade teemaline näitus.

Lisainfo kogu sündmuse kohta:

Eda Veeroja

Kadri Valner

Kärt Salumets

Vett, tuld ja saunaleili ei tohi kellelegi keelata!