Suveidüll

Suvi on lihtsalt. Surud päeva alustuseks oma varbakesed ülipehmesse ja jahutavasse muruliblede muusikaalbumisse. Jahutav, mõnus, erutav ning eriline. 34 kraadi plussi. Eesti suvi!

Päev on mõnus,kui välja arvata süümepiinad, et muru on niitmata - tegelt on ilma niitmata hoopiski parem. Aga sellest sain ma üle.
Suitsusauna ahju tuli alla ning suvikõrvits pannile küpsema. Keset suvekuuma tegin ülesse ka lõkke, et indiaanisaun ära proovida. Sumasin heinas, vedasin puid mõningase kõrvalise abiga.

Seejärel meid tuli juurde ning ka teised arvasid, et muru on võrratult pehme.
Väike jalutuskäik ja tõdemus, et tõeliselt valjud on rohutirtsud.
Esimene õlu. Jahutav. Käin salaja nuusutan peenrast piparmünti.
Teine õlu. Külalised harjuvad omavahel.Frisbi, mida saab veel lennutada.
Kolmas õlu. Suitsusaun. Jalutuskäik üle heinamaa ja läbi karjuvate ritsikate. Eemalt jälgin, kuidas lõke lõõmab, küünal liigub ning suitsusauna tuled säravad.
Kosutav tiigisuplus ning siis istuma kummalisse sauna. Kivid lõkkest ning ise kupli sisse. Sõrestik hakkab lõhnama. Paju meeldiv aroom. Alasti suplus taas ning seejärel kõva leil indiaanisaunas. TÄhed sirasid.
TÄhed sirasid veelgi rohkem.
Kusagilt kostub ka Red Hot Chili Peppersi laulja hääl ja bassikäik, kuid see kaob suveöösse.
Vesipiip.
Neljas õlu.
SUitsusaun, mesi meresoolaga masseerimas mu keha, tähesadu ja salajased soovid, vesipiip ning šokolaadiga värsketest marjadest toorjuustukook.

Mõnus arutelu teemadel: horrorlastesaated ning raamatud, maa tiirlemis ja pöörlemisjõud, muusika, suvi, 80-aastase tädi toost, muumitrollide uued lood, .....
Ilmub kuusirp otse mäe otsa. Nagu oleks keegi nalja teinud. Nahkhiired ärkasid ja lendlesid pea kohal.
Sooja suve lõhn. Kusagil oli peenikest laginat - ilmselt need nahkhiired-vampiirid itsitasid.
Lamba mää.
Varahommikune uinumine.
Äratus ja nauding teha AEGLASELT toorsalatit, ise noppides oma peenrast basiilikut, tilli, salatit, oreganot, peedilehti ja suvikõrvitsat. Muidugi tomat ja kurk. Hakkimisega samaaegselt esimene aeglane kohvi ja mõnus jutupartner. VÄrske munapuder.
Siis välja ja varju. Õrn suvetuul paitamas palge ning sasimas juukseid. Aeg justkui peatukski. Lihtsalt istud puude all, ritsikad siristavad, lambad teevad mää ning teine aeglane kohv kaob. Vahele näksiks lihtne ja värske hapukurk - selline kahepäevane.

Seejärel alasti sulpsan ma järve ning OLEN.
Algab taas suvepäeva idüll hea seltkonnaga tardudes suvisesse hetke. Kusagilt ilmub tume šokolaad.Kass poeb sülle nurruma ja küüsi liigutama. Kusagil päeva vahel jäätisekokteil pisangiga paitamas mu huuli.

 Allikas: ninnuotsib.blogspot.com, Ninnu