Anna vihaga! Hea vihaga!

Viha sisse sobivad ravimtaimed

Piparmünt


Piparmünt on nahale pehmendav ja jätab keha mõnusalt värskeks. Eriti hea on pehmete veidi karvaste lehtedega õunmünt, tavalist “kõvade lehtedega” vängemat piparmünti lisa vihasse vähem, vaid paar taime, õunmünti võib lisada rohkem. Piparmündiõli tõstab naha toonust, on virgutava toimega. Kuna see kiirendab ainevahetust, puhastub nahk intensiivsemalt, eriti saunas, koosmõjus kuuma veeauruga. Piparmündivihtu järjekindlalt kasutades kasvab naha toonus, seega tasub teha piparmündiga vihad juba praegu valmis terveks talveks – kuivatada nagu tavalisi kasevihtu ja kasutada talvel, mil piparmündi muudele mõjudele lisandub hingamisteesid puhastav toime.

Sidrunmeliss


Peale sel suvel eriti aktuaalse võime peletada sääski on sidrunmelissil ka lõõgastav ja lausa krampe ära võttev toime. Lastele võib sidrunmelissi oksakesi või lehti panna vannivette, eriti talvel viirusteperioodil. Nagu piparmündioksi, võib ka sidrunmelissioksi panna talveks kuivatatavatesse vihtadesse, sest see taim on ideaalne viiruste vastu võitleja. Viheldes ja saunas taime aroome sisse hingates saab melissist abi ka hingamisteede puhastamisel. Melissi võluvägi seisneb selles, et ta blokeerib viiruste võime paljuneda ja takistab haiguste jõudmist ajju (kooma, meningiit jms).

Rosmariin

Soovitatav neile, kel kehas tugevad lihaspinged (kas füüsilisest tööst või arvuti taga istumisest). Rosmariinioksakesi sisaldavat vihta võib pärast leotamist hoida laval istudes pinges kohal või lebada valutava seljaga veidi vihal – pehme viht on sel juhul lausa kompressi eest. Läbi naha mõjub rosmariin isegi paremini kui teena sisse juues, sest jõuab otse vajalikku kehapiirkonda.

Lavendel

Seda võib samuti lisada nii vihaleotusvette kui ka panna viha sisse. Kasutada võib mitte ainult õitsvaid taimi, vaid ka ilma õiteta lavendlioksakesi. Valades peotäie lavendlit viinaga üle ja jättes päevaks päikse kätte seisma – eriti kui enne ülevalamist taimi näppude vahel veidi mudida, et eeterlikud õlid paremini vabaneksid – saad parima saunajärgse nahka rahustava loputusvee. Sedasama viinatinktuuri pane loputusvee sisse ja vala end sellega üle. Kuna lavendlil on samuti sääski peletav toime, võid rahus sauna ees õhu käes kehal kuivada lasta, et kõik taimsed mõjud nahka jääksid. Lavendlitinktuuri veega võib loputada ka juukseid.

Viha sidumine:

Nööriga sidudes seo suurem viht kahest kohast ja pärast sidumist täksi kirvega ära okste harali hoidvad otsad. Väiksema “iluviha” puhul piisab ühest seosest, mille võid teha ka peenest painduvast oksast, mida tuleb enne siduma hakkamist käte vahel veidi pehmemaks mudida ja siis ümber viha keerata. Vitsa ots kinnita viharaagude otste vahelt läbi tõmmates.

 

Allikas: ilnmus ajakirjas Naised, 22.juuni 2010