Suur Tallinna saunade test

Autor: Gerli Ramler


Meriton Grand Hotel Tallinn - 5/5

Aadress: Toompuiestee 27

Hind: kuni kella 17ni kaks tundi 500 krooni ja iga lisatund 200 krooni; pärast kella 17 kaks tundi 800 krooni ja iga lisatund 300 krooni.

Tutvustus ja hinnang: Üks meie lemmikuid! Mõlemas saunakompleksis on suur mullivann, eesruumist eraldatud riietumisruum ning väga hea saun. Kasutada on ka saunalinad ja föön!

Piljardiklubi Bamba - 5/5

Aadress: Keskuse 16

Hind: kaks tundi 460–640 krooni

Tutvustus ja hinnang: Bamba saunakompleksi kuulub neli sauna, meie käisime kõige suuremas. Väga hea siselahendusega, avar ja kööginurgaga peoruum. Bassein on suhteliselt suur – saab isegi paar tõmmet ujuda. Ja leil on kuum!

Hotell Scandic Palace - 5/5

Aadress: Vabaduse väljak 3

Hind: 360 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Õdus diivanite ja tugitoolidega eesruum, kus seintel lahedad pildid. Saun on kümnele inimesele kitsas, paras kuuele-seitsmele. Leil on väga hea, asukoht samuti ja ka parkimiskohti on, kui minna sauna nädala sees õhtusel ajal.

Hotell Susi - 5/5

Aadress: Peterburi tee 48

Hind: 450 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Seal sai enamik meist esimest korda elus proovida turbasauna – väga vahva. Leil oli väga kõva, istumis- ja duširuum jätsid hea mulje. Mullivann on ka olemas. Kuna olime ilusalongi kliendid, siis jättis hotelli-poole teenindus soovida. Kuid ilusalongi teenindaja lahkus korvas kõik!

Domina Inn Ilmarine - 5/5

Aadress: Põhja pst 23

Hind: 500 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Hotell asub väga kenasti korda tehtud hoones, mis võlub juba väljastpoolt oma valgustatud sisehooviga. Parkimisprobleemi ei ole. Puudega köetav saun asub ühel korrusel ning elava tulega kaminaruum teisel. Väga mõnus!

Hotell Ecoland - 5/5

Aadress: Randvere tee 115

Hind: 400 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Üks väheseid puuküttega saunu Tallinnas. Kompleksis on suur ujumisbassein koos hüdromassaažiga ja avar riietumisruum. Paraku saavad samal ajal basseinis käia ka teised hotelli külastajad ja saunalised, nii et ujumisriided tuleb kindlasti kaasa võtta. Saunaruum on pisike ja kuum!

KalevSPA - 5/5

Aadress: Aia 18

Hind: 400–600 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Kalevi spaa saunakompleksid on väga õdusad ja ilusad – oleme seal kõigis kolmes vipisaunas käinud. Igas neis on mullivann ja mitu dušši, Bondi- stiilis istumisruum ning pääs basseni. Viimase eest peab veidi juurde maksma. Peale tavapärase kesklinna saunade miinuse – parkimisprobleemi, võiks nimetada ka kehva õhuvahetust.

Hotell Oru - 5/5

Aadress: Narva maantee 120B

Hind: 600 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Punase valgustusega saun, väga õdus. Seal saime kätte kõige kuumema leili – 120 kraadi! Istumis-, riietumis- ja pesemisruumid on üksteisest eraldatud. Asukoht on hea, parkimisprobleemi pole. Saun sobib ka meesteseltskonnale jalgpallimängude vaatamiseks, kuna peoruumi seinal laiutab suur televiisor.

Hotell Barons - 5/5

Aadress: Suur-Karja 7 / Väike-Karja 2

Hind: 600 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Saun asub kunagise pangahoone keldris ja on seetõttu väga võluva interjööriga. Saunakompleksi kuuluvad Soome saun, aurusaun ja mullivann, kaks dušši ja mugav eesruum. Hotellist saab tellida suupisteid ja jooke, teenindus on kiire ning viisakas. Sobib romantikutele!

Domina Inn City - 5/5

Aadress: Vana-Posti 11/13 (Hollywoodi kõrval)

Hind: 500 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Hubane saun, mille peoruum on mõnusalt avar nagu Itaalia välikohvik. Meie tellisime sauna ka massööri ja lasime end järgemööda mudida. Saunakompleksi kuulub ka bassein.

Old Town Maestro’s Hotel - 5/5

Aadress: Suur-Karja 10

Hind: kuni kümnele 500 krooni tund, iga lisainimene 50 krooni

Tutvustus ja hinnang: Teine meie lemmik, kus oleme palju kordi käinud. Saunakompleksis on ka mullivann ning aknast avaneb vaade vanalinnale. Miinusteks on, et sauna ei pääse liftiga ning et peoruumi põrand on jääkülm. Samas on seal olemas föön ja külmik jookide hoidmiseks.

Merchant´s House Hotel - 4/5

Aadress: Dunkri tn 4/6

Hind: renditakse oma maja klientidele

Tutvustus ja hinnang: Kogu maja on väga luksuslik, muljet avaldav ja ilusti renoveeritud. Saun on suhteliselt tavaline ja väikese eesruumiga. Ainsana ei jätnud head muljet dušš: selline vanaaegne seenekujuline, kust nirises vett väga ebaühtlaselt.

Hotell Ülemiste - 4/5

Aadress: Lennujaama tee 2, www.ylemistehotel.ee

Hind: 400 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Hinna sees on ka jõusaaliaeg, mis on äärmiselt tervitatav. Interjöör on särav ja modernne, saunatada saab nii auru- kui ka Soome saunas. Natuke häiris, et üks hotelli meestöötaja lubas endale õigust igal hetkel sisse astuda.

Hotell Uniquestay Tallinn - 4/5

Aadress: Paldiski mnt 1/ Toompuiestee 23, www.uniquestay.com

Hind: 300 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Väike saun ja eesruum ning kaks dušši. Asukoht on hea – vanalinna servas, parkida saab hotelli hoovi. Meeldejääv on, et keldrikorrusel asuva saunakompleksi aken avaneb Toompuiesteele.

Villa Leonard - 4/5

Aadress: Puuvilla 26, www.villaleonard.ee

Hind: 250 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Traditsiooniline Soome saun suure ja ilusate võlvidega peoruumi ning mõnusa basseiniga. Kasutada on ka hoovis asuv grillimaja. Lavale mahub kuus inimest. Hoone asukoht ja vaikus tekitavad veidi üksildase tunde.

Jeti Jäähall - 4/5

Aadress: Suur-Sõjamäe 14B (Ülemistel), www.jeti.ee

Hind: 250 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Kuigi koht võib tunduda hirmutav, on saun pärast uisutamist ikka väga hea. Saun ja ka eesruum on mõnusalt avarad. Miinusteks ongi ehk natuke hirmutav asukoht ning see, et arveldada saab seal vaid sularahas.

Hotell Athena - 3/5

Aadress: Sõpruse tee 9, Viimsi, www.hotellathena.ee

Hind: 350 krooni tund, infrapunasaun 75 krooni inimene

Tutvustus ja hinnang: Kompleksis on infrapuna saun, kuhu mahub 3-4 inimest. Soome sauna leil on hea ja kuum, mullivann värviliste tuledega. Pole ka muret parkimise pärast.

Hotell Lembitu - 3/5

Aadress: Lembitu 3 (välisministeeriumi taga), www.lembituhotell.ee

Hind: 250 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: Vaikne rahulik saun, hinna sees ka bassein. Eesruum on suur, kuid jahe. Samas on olemas nii käterätikud kui ka nõud snäkside ja jookide tarvis. Väga turvaline – majja pääsevad lukustatud uksest ainult kliendid.

Hotell Dorell - 3/5

Aadress: Karu 39, www.dorell.ee

Hind: esimene tund 200 krooni, iga järgnev 150 krooni

Tutvustus ja hinnang: Soome saun koos suhteliselt suure, kuid väga külma basseiniga. Puhas ja korralik, aga millegipärast jättis veidi odava mulje... Samas on hind kesklinna sauna kohta väga soodne.

Hotell Dzingel - 2/5

Aadress: Männiku tee 89, www.dzingel.ee

Hind: 250 krooni tund

Tutvustus ja hinnang: See saunakompleks on kui mälestus nõukogude ajast. Leil oli kuum ja hea, kuid remont oli seal tehtud ammu ning keegi meist suutis seinalt nagi alla tõmmata. Lisaks haises basseinivesi kloori järele. Enam sinna ei läheks, kuigi teenindus oli väga viisakas.

 

Allikas: Naisteleht.ee, Gerli Ramler