Mooska talu perenaine Eda Veeroja pälvis suitsusauna propageerimise eest riikliku tunnustuse

2017 ERMisAasta õppija Tarmo Tuuling (37) oli kolmandas klassis, kui kool pereprobleemide tõttu pooleli jäi. 29-aastaselt täiskasvanute gümnaasiumi neljandasse klassi astumine oli tohutu julgustükk. Kohusetundlikul mehel on tänaseks gümnaasiumi lõputunnistus taskus.

Usk endasse ja oma võimetesse on sedavõrd kasvanud, et ilma edasise õppimiseta ei kujuta ta oma elu enam ette. Tarmo julgustab ka teisi täiskasvanuid katkestatud haridusteed lõpetama: „Poja sünd oli peamine tõuge poolelijäänud haridustee lõpetamiseks, soovisin talle olla eeskujuks. Õppimine on andnud mulle juurde palju enesekindlust ja usku iseendasse."

Aasta õppija rahva lemmiku tiitli pälvis Triinu Tints Viljandimaalt. Kui Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetatud sai, otsustas usin õppija ja õpetaja Triinu kohe haridusteed jätkata ning on nüüd Tallinna Ülikoolis kutseõpetaja magistriõppes. Oma erialaste oskuste kaasajastamine ja pidev täiendamine on Triinu jaoks iseenesestmõistetav.

Aasta koolitaja on Tiina Leosk Tartust. Tiina pakub õppimisvõimalusi oma koolitusasutuses Leoski Koolitus ja on ka aktiivne täiskasvanuhariduse eestkõneleja.

Aasta koolitussõbralik organisatsioon on Järvamaal ehitusmaterjalide tootmise, müügi ja ehitusseadmete rendiga tegelev ettevõte Sakret OÜ, kus mõistetakse, et firma saab areneda ainult koos töötajatega. Sakret korraldab nii uute töötajate väljaõpet kui ka võimaldab enesetäiendamist kõikvõimalikel tööalastel koolitustel.

Aasta õpitegu on Naiste Motivatsioonikohvik Järvamaalt. Motivatsioonikohvikusse kogunenud naised on just kohvikus peetud harivatelt loengutelt saanud tõuke end arendada ja mitmed neist on alustanud ka ettevõtjana.

Aasta õpiteo eripreemia anti Vana-Võromaa suitsusaunakombestikku tutvustavate koolituste ja töötubade eest Mooska talu perenaisele Eda Veerojale, kes on juba aastaid koolitanud täiskasvanuid, noori ja lapsigi suitsusauna teemadel. Koolitustel osalejad saavad omalaadse kogemuse ja tõdemuse osaliseks – saun saab olla õpetaja.

Allikas: Maaleht

 

Tags: Eda Veeroja