Olete teretulnud Mooska tallu retkele, suitsusauna ja sööma!

Mooska talu asub Võrumaal Haanjas, imekauni looduse rüpes Vällamäe jalamil, elame siin kooskõlas looduse ja esivanemate pärandiga. Soovime jagada oma elustiili ja vahendada külalistele kohalikku pärandkultuuri, mille uhkuseks on traditsiooniline kohalik toit ja suitsusaun.

Tutvustame oma talu ja suitsusaunu, suitsusaunapärandit, mekkimiseks pakume pärandtoitu ja saunas suitsutatud liha, liigume ja hingame koos loodusega.

Mooska suitsusaun

Suitsusaun

Suitsusaun on aeg iseenda jaoks.

Koos pererahvaga rahulikus leilis lõõgastudes, viheldes, supeldes ja ennast saunameega hellitades saab puhtaks ihu ja hing!

Suitsuliha

Suitsusauna liha

Suitsutame ja müüme saunas traditsioonilisel viisil suitsutatud sealiha. Jagame Teiega oma teadmisi ja oskusi liha suitsutamisest.

Toidusuveniir on parim kingitus!

Mooska loodusretked

Loodusretked

Haanjamaa võrratud kuplid, soolapid, aasad ja metsad kutsuvad seiklema ja ennast proovile panema. Korraldame lumeräätsa- ja suusaretki, käkkimismänge Vällamäe metsades, hingamisretki ja meeskonnamänge.

ahto loeng mooskas

Sellesuvine suitsusaunanädal on augusti teisel nädalal. 

Neljapäev, 11. august

Kell 11 saunateemaline pärimusmeditsiini õpituba Mooska talus. Neljapäeviti peeti suitsusaunas kombeid ja ravitseti. Alustuseks räägime Mooska talu suitsusaunas mõtte, sõna, hääle ja laulu pruukimisest suitsusaunas. Mooska talu perenaise Eda Veeroja teadmistele annab tuge Mari Kalkun. Pärast arutelu lähme loomulikult sauna ja proovime mõnuga saunasõnade ja laulude väge.

Saunaskäigu ajal rakendame õpitud oskusi. Osalus 25€ inimene.

Reede, 12. august

Kell 11 Mida teha päästmist vajava suitsusaunaga.

Õpituba Aivar Jallai juhendamisel Väike-Palomäe talus Hämkoti külas Haanjamaal. Põnevat toimetamist on ka naistele ja lastele.

Osalus 15€ täiskasvanu.

Kell 19 ILOÕDAK Tuulepesa talus Plaksi külas, laulmist võtab eest Mari Kalkun. Esinevad lisaks Marile Vladimir Karjalainen, Elise Võsu, Merle Kons, Tiit Lõhmus ja muidugi Tõnis Viidu oma tekstidega.

Iloõdak Tuulepesa talus

Laupäev, 13. august – suitsusaunapäev

Kell 10 suitsusaunajutud ja tutvumine saunaperedega Haanja rahvamajas. Edasi läheme saunadesse, teeme talgutöid, õpime kütma suitsusauna ja naudime suitsusaunamõnusid. Osalemine etteregistreerimisel, kohtade arv on piiratud. Osalemistasu 10 €. Registreerunutele saadetakse täiendav informatsioon saunapere ja sauna asukoha kohta.

Pühapäev, 14. august

Kell 11 Haanimaa suitsusaunu tutvustav ringsõit algusega Suure Munamäe alumisest parklast. Ringsõitu veavad eest ja jagavad selgitusi Silver ja Krista Näkk. Ringsõit kestab paar tundi, tasu 5€ täiskasvanu, palume osalejatel registreeruda.

Kell 13-15 kutsuvad Haani naised ja mehed SuvetarreSuurel Munamäel. Mõnusa rahvamuusika saatel meisterdatakse ja tehakse näputööd, mekitakse lõkkel valmistatud rooga.

 

Lisainfo kogu sündmuse kohta:

Facebook Haanimaa Suidsusanna nätäl 2016 või http://suitsusaun.haanja.eu

Registreerimine: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Tags: Haanimaa suidsusanna nätäl, 2016, loengud, avatud suitsusauna päev

Hinnakiri

Loodusretk

alates 7€ inimene, tund

Küsi lisaks eripakkumist jookide ja söökide kohta.

Suitsusaun

200€ kütmiskord

Sauna kütmine 6 - 8 tundi, kaks vihta, saunamesi.

Suitsusauna sealiha

12€/kg

Küsi pakkumist ja tule vaata oma silmaga, kuidas suus sulav suitsuliha valmib.

Lumeräätsa retk

12€ inimene, tund

Sisaldab varustuse renti

Saunalina, -mütsi rent

5€

Unustasid rätiku kaasa võtta? Pole probleemi, leiame vajaliku!

Saunapärimust tutvustav retk talus

7€ inimene

Ülevaade saunadest, saunapärimusest ja -kommetest.

Kirjuta, lepime kokku ja tule külla!

Mooska talu, Haanja vald, Võrumaa, Eesti 65101
(+372) 503 2341 info@mooska.eu


facebook