Olete teretulnud Mooska tallu retkele, suitsusauna ja sööma!

Mooska talu asub Võrumaal Haanjas, imekauni looduse rüpes Vällamäe jalamil, elame siin kooskõlas looduse ja esivanemate pärandiga. Soovime jagada oma elustiili ja vahendada külalistele kohalikku pärandkultuuri, mille uhkuseks on traditsiooniline kohalik toit ja suitsusaun.

Tutvustame oma talu ja suitsusaunu, suitsusaunapärandit, mekkimiseks pakume pärandtoitu ja saunas suitsutatud liha, liigume ja hingame koos loodusega.

Mooska suitsusaun

Suitsusaun

Suitsusaun on aeg iseenda jaoks.

Koos pererahvaga rahulikus leilis lõõgastudes, viheldes, supeldes ja ennast saunameega hellitades saab puhtaks ihu ja hing!

Suitsuliha

Suitsusauna liha

Suitsutame ja müüme saunas traditsioonilisel viisil suitsutatud sealiha. Jagame Teiega oma teadmisi ja oskusi liha suitsutamisest.

Toidusuveniir on parim kingitus!

Mooska loodusretked

Loodusretked

Haanjamaa võrratud kuplid, soolapid, aasad ja metsad kutsuvad seiklema ja ennast proovile panema. Korraldame lumeräätsa- ja suusaretki, käkkimismänge Vällamäe metsades, hingamisretki ja meeskonnamänge.

Mooska talus korraldatakse ka suitsusaunas lihasuitsutamise õppepäevi. Kui soovid omandada lihasuitsutamise tarkusi, võta taluga ühendust. Suitsutamiseks tuleb kaasa võtta soolatud lihatükk (või kaks), mille kaal on 4-5 kg. Suitsutamiseks sobivad esi- ja tagasingitükid, selja-ja kaelakarbonaad. Kamar on soovitav lihale alles jätta.

Kuidas liha soolata?

Kuivsoolamine jämeda (mere)soolaga

Ühe kilogrammi liha kohta tuleb võtta 25-30 grammi soola. Lihatükid hõõruda võimalikult ühtlaselt soolaga sisse ja panna tihedalt nõusse. 4–5 - kilone lihatükk sooldub 3 -4 ööpäeva. Hea on, kui liha on nõu põhjas oleval alusel nii, et lihast tilkuv vedelik nõrgub anuma põhja. Sobivaimaks temperatuuriks sellise sooldumise puhul loetakse 4 - 10 plusskraadi (tavaline külmik).

Märgsoolamine

Jääkülma vette lahustatakse jäme (mere)sool vahekorras 10 liitrit vett ja 2 kg soola. Soolvesi tuleb valmistada niisuguse tugevusega, et soolvette pandud toores terve ja pestud kanamuna tõuseb vee peale. Soolvesi tuleb valada jahutatud lihale nii, et see kataks liha täielikult, vajadusel panna lihale vajutus (et liha püsiks soolvees). 4 - 5 -kilolist lihatükki hoida soolvees temperatuuril pluss 4 - 10 kraadi 3-4 ööpäeva. Selline liha saab soolane.

Kes nii soolast ei soovi, võib panna ka vähem soola, muna jääb poolde pange hulpima. Sooldumise aeg ja temperatuur ikka sama. Kui vesi muutub punaseks (veri ja koemahlad), siis tuleb see soolvesi ära valada ja teha uus.

Küsi kindlasti, millal toimub järgmine koolitus!

Eda Veeroja - 5032341 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tags: suitsusaunakombestik

Hinnakiri

Loodusretk

alates 7€ inimene, tund

Küsi lisaks eripakkumist jookide ja söökide kohta.

Suitsusaun

200€ kütmiskord

Sauna kütmine 6 - 8 tundi, kaks vihta, saunamesi.

Suitsusauna sealiha

12€/kg

Küsi pakkumist ja tule vaata oma silmaga, kuidas suus sulav suitsuliha valmib.

Lumeräätsa retk

12€ inimene, tund

Sisaldab varustuse renti

Saunalina, -mütsi rent

5€

Unustasid rätiku kaasa võtta? Pole probleemi, leiame vajaliku!

Saunapärimust tutvustav retk talus

7€ inimene

Ülevaade saunadest, saunapärimusest ja -kommetest.

Kirjuta, lepime kokku ja tule külla!

Mooska talu, Haanja vald, Võrumaa, Eesti 65101
(+372) 503 2341 info@mooska.eu


facebook