Skip to content
Mooska saunamees Priit

Ekskursioon talus

Rühmad

Seltskonnad

Pered

Uudishimulikud

 

EKSKURSIOON SUITSUSAUNATALUS on tunnustatud EHE märgisega.

Mooska talus Haanjamaal kutsuvad kolm suitsusauna huvilisi tutvuma Vana-Võrumaa saunapärandiga, mis on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Näha saab kolme erinevat suitsusauna, millest kaks on saunas käimiseks, kolmandas suitsutatakse liha. Talu külalised tutvuvad saunade ehituse eripäradega, räägitakse saunakütmisest, saunas käiguga kaasnevatest kommetest ja tavadest, lihasuitsutamise tarkustest, tutvustatakse erinevaid saunavihtu ja vihtlemist, mekitakse saunas suitsutatud liha ja kodus küpsetatud leiba.

Tunni-pooleteisene ekskursioon on parem planeerida hommikupoolikutesse, sest õhtupoole on saunades saunalised. Hind 10€ inimene. Palun lepi talukülastus eelnevalt kokku!

Mooska sauna kõrvale
Mooska aidake

LISATEENUSED

Mooska suitsuliha

SAUNAS SUITSUTATUD LIHA MEKKIMINE

Kohe pärast sauna ei ole hea kõhtu täis pugida aga pisut kehakinnitust toob pärast vägevat sauna kenasti kehasse. Ja tahaks ju mekkida Mooska talu suitsusaunas suitsutatud liha ja talvõvõid? Saunas suitsutatud liha mekkimine aidakeses (Mooska talu suitsusaunas suitsutatud liha, talvõvõi (leivakate), hapukurk, kodune rukkileib, sepik, õunad, kaeraküpsised)

10€ inimene

Mooska suupisted

Suupisted ja vahepalad

Koostame suupistevaagnad vastavalt teie soovidele kohalikust traditsioonilisest toidust. Meie talu uhkuseks on saunas suitsutatud liha, mekkimiseks pakume kohalikku sõira ja juustusid, murakamoosi, karaskeid, võideid, taluleiba, kurki, seeni, plaadikooki ja muud taolist. Ka sooje suupisteid teeme hea meelega.

Suupistelaua hind algab 10€ inimene. Mõnikord viime või saadame kohaliku traditsioonilise toidu suupisteid (peamiselt siiski saunas suitsutatud liha viilutatuna) ja toidusuveniire (kingitusteks) teie poolt tellitud kohta.

2022 Mooska töötuba

Ruum koosolemiseks

Palkhoone koos olemise ruum on üle 40 m2, kus kasutajate käsutuses on kohvimasin, WC, kamin, esitlustehnika, pabertahvel.

Ruum mahutab mõnusasti 12-15 inimest. Ruumi rendihind 30€ tund (ei sisalda nonstop kohvi, kohvi hind ja kogused lepitakse eraldi kokku).

ÕPITOAD

Mooska perele meeldib koguda, süstematiseerida, jagada, vahendada ja edendada suitsusaunaga seotud oskusi, kombeid, teadmisi ja tegemisi. Ette kokku leppides saavad tallu tulijad osaleda õpitubades, kus teoreetilised teadmised ja tegutsemine on koos. Iga õpituba on 3 – 4 tundi; kuni 3 inimest 210€; 4 – 8 inimest 350€. Enamasti toimuvad õpitoad enne suitsusaunas käiku. Õpitoad on: sauna kütmine; ohutus saunas; saunas liha suitsutamine; vihtadest ja vihtlemisest; esivanematega suhtlemine saunas; saun ja pööripäevad; kuu ja saunakombed; saunasõnad; puhastumine; lõpetamine; uue loomine; sauna perenaine; sauna peremees; väliskülalised suitsusaunas; tänulikkus; hinge aeg; naise elukaar; mehe elukaar; lapsed ja suitsusaun.

Mooska talu perenaisel Edal on rohked kogemused turismi ja ettevõtluse alaste koolituste, töötubade, konsultatsioonide ja nõustamise läbiviimiseks.
Töötubade ja koolituste läbiviimiseks on palkhoones sisustatud hubane kuni 20 inimest mahutav multifunktsionaalne koosolemise ruum.

Aasta õpitegu - suitsusauna pärimus
Mooska suitsusaun
Mooska loodusretked
mooska_inimesed
Mooska Suitsusaunaliha
Mooska talu

Free Quotes

Message me for a quick quote.
Name *
Email *
Subject *
Message

Can’t find what you want?