UMA MEKK XI SUURLAAT

Laupäeval, 7. novembril 2020 kell 9.00-15.00

Laadale tulevad kauplema Vana-Võrumaal ja selle lähiümbruses kasvatatud talutoodangu väärindajad. Laadal on esindatud toidu-ja joogikaup, mahe- ja ökotooted, mis on valmistatud vähemalt 50% eestimaisest toorainest. Esindatud on ka toiduga seotud eestimaise käsitöö pakkujad.

Suidsusannasümfoonia

SuidsusannasümfooniaSuidsusannasümfoonia
Muusikalavastus ühes vaatuses
Luvvas Ilma ja mõstas Inemiisi

2. ja 3. augustil 2019 kell 19.00
4. augustil kell 16.00
Mooste Folgikoda, Lõuna-Eesti

Helilooja: Märt-Matis Lill
Dirigent: Kaspars Putniņš
Lavastaja: Tarmo Tagamets (Rakvere Teater)
Kunstnik: Liisa Soolepp
Valguskunstnikud: Mari-Riin Paavo (Ugala Teater) ja Sander Aleks Paavo (Ugala Teater)
Elektroonika: Tammo Sumera
Libreto: Märt-Matis Lill ja Taago Tubin (Ugala Teater)

Esitavad: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, ERSO muusikud (lindilt ja live’is), pärimusmuusikud Mari Kalkun ja Meelika Hainsoo ning näitlejad Lauli Otsar, Sten Karpov (Endla Teater) ja Agu Trolla.

Kaasahaarav muusikalavastus viib vaatajad suitsusaunamaailma, kus elustuvad loomismüüdid ja kangelaslood olnud aegadest. Elav traditsioon aitab tuua müütilised lood tänapäevasesse muusikateatrisse, kus neid esitavad pärimusmuusikud, Eesti esinduskoor ja kammeransambel.

„Suidsusannasümfoonia“ on inspireeritud Lõuna-Eesti pärimusest, „Kalevalast” ja Hasso Krulli eeposest „Kui kivid olid veel pehmed”. Etenduste toimumiskoht Mooste asub Vanal-Võromaal, mille suitsusaunakombestik on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.

Kasuta võimalust ja veeda kordumatu päev täis vanade aegade hõngu Moostes, kus saab nautida etendust, uudistada suitsusauna ning saada etenduspaigas osa kohalikust käsitööst ja toidust! Vaata etendusepäevade lisaprogrammi.
Moostõ ja Suidsusannasümfoonia uutva Sinno!

Muusikalavastus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Korraldaja: Eesti Filharmoonia Kammerkoor

„Suidsusannasümfoonia“ pileteid saab osta Piletilevist: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/eesti-filharmoonia-kammerkoori-muusikalavastus-suidsusannasumfoonia-62476/

Haanjamaa suitsusauna nädala kava 9.-12. august 2018

Neljapäev, 9. august

Kell 10 VANEMAD SAUNAKOMBED ÕPITUBA MOOSKA TALUS. Neljapäeviti peetakse suitsusaunas kombeid ja ravitsetakse. Räägime vanematest saunakommetest ja esivanematega suhtlemisest suitsusaunas, käime saunas ja peame seal kombeid. Töötoa kohtade arv on piiratud, osalemiseks palun pane ennast kirja. Osalemistasu 25€.

Reede, 10. august

Kell 10 SUITSUSAUNA KERISE PARANDAMISE JA REKONSTRUEERIMISE ÕPITUBA Kikkasepa talus Haava külas. Töötoas kõpitseme vana kerist, korjame kerisekivid ja lappame kivid kerisele. Põnevat toimetamist on naistele ja lastele. Töötoa kohtade arv on piiratud, osalemiseks palun pane ennast kirja. Osalemistasu 15€ täiskasvanu.

Kell 19 ILOÕDAK Suurel Munamäel kell 19:00. Kontsert „Aitäh, Valter Ojakäär“

Liina Saar, Helin-Mari Arder ja Ivi Rausi laulavad Valter Ojakääru laule. Pilet 10€.

Laupäev, 11. august – suitsusaunapäev

Kell 10 suitsusaunajutud ja tutvumine saunaperedega Mooska talus. Koos saunaperega läheme saunadesse, teeme talgutöid, õpime kütma suitsusauna ja naudime suitsusaunamõnusid.

Osalemiseks palun pane ennast kirja. Osalemistasu 10€ täiskasvanu. Saunalistele saadame täiendava informatsiooni saunapere ja sauna asukoha kohta.

Pühapäev, 12. august

Kell 11 HAANJMAA SUITSUSAUNU TUTVUSTAV RINGSÕIT algusega Suure Munamäe alumisest parklast. Ringsõitu veavad eest ja jagavad selgitusi Silver ja Krista Näkk. Ringsõit kestab paar tundi, tasu 5€ täiskasvanu, palume osalejatel ennast kirja panna.


Lisainfo ja kirja panek: eda.veeroja [at] gmail.com

Eda Veeroja  Tel: +372 5032341

Vett, tuld ja saunaleili ei tohi kellelegi keelata!

Rahvusvaheline saunakongress 2018

7.-10. juunil 2018 toimus Rootsis XVII Rahvusvahelisele Sauna Kongress “KESKÖÖPÄIKE ja SAUN”

Maailma saunaorganisatsioone ja saunahuvilisi koondav organisatsioon ISA (International Sauna Association) korraldab Rootsi ja Soome piiril, Haparandas ja Tornios koostöös Rootsi Sauna Akadeemiaga (Swedish Sauna Academy) järjekordse, arvult seitsmeteistkümnenda rahvusvahelise saunakongressi. Kõik saunahuvilised on teretulnud osalema. Programm võimaldab valida kongressi töös teemasid vastavalt oma huvile valides sauna ja tervise; sauna ajaloo ja kultuuri või tehnoloogiad saunas ja sauna arhitektuur teemadel toimuvate loengute, seminaride ja töötubade vahel.

XVII-International-Sauna-Congress

Continue Reading

Kutsu saunamees Priit oma sauna!

Mooska saunamees Priit

Vana Võromaa suitsusauna tava on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.

Tutvustan, õpetan ja julgustan kasutama saunas käimise kaduvaid oskusi, kombeid ja tavasid lähtuvalt Võrumaal hästi säilinud tavadest ja Mooska perepärimusest.

Saunaskäik on aeg iseendale ja palju rohkem, kui lihtsalt kiire leilivõtt kuumas kohas.

Saunamees ja saunanaine on kaduvad ametid. Tulen teiega koos teie sauna, juhendan saunas käimise protsessi, enesevihtlemist ja vihtlen saunalisi. Teeme saunaskäigust elamuse!

Saunamees Priit Veeroja

Continue Reading