Ja algabki suvi!!!

eda vihad21 juunist alates on päike-poisike oma kõrgeimas kaares kolm ööpäeva kuni 24. juunini.

Käänuaeg on parim looduse ja oma perega suhtlemiseks. 21. juuni hommikul tõuse enne päikest, see tähendab enne kella nelja :-).

Tereta loodust, pese silmi kasteveega (kortsleht!!!) ja tereta kõiki oma hooneid, täna neid. Kaunista hooneid kaseokstega ja torka kaitseks siia-sinna punast villast lõnga või pihlakaoks. Päeva jooksul käi päripäeva ring oma maade ümber, täna puid, taimi ja maad. Ole mõtetega rõõmus ja rahulolus.

Maga õues, kiigu ja liigu looduses, uju, joo allikatest, kallista puid ja varu väetaimi. Kõik päikese kõrgeimal ajal korjatud ravimtaimed ja tehtud vihad on eriti tervendavad.

Muidugi käi nende päeva jooksul saunas! Võimsad päevad saunaks on: teisipäev, 20. juuni (kevade lõpp ja suve algus - käänuaeg),
neljapäev, 22. juuni kaduneljapäev,
laupäev, 24. juuni kuu loomine.

Suvine päeva käändmine on aeg suhtlemiseks oma isa isaisa isaisaisa ja kõigi eelnevate isade tarkusega.

Selle laupäevasel kuu loomisel on heaks nõuandjaks noorelt lahkunud vennad, uljad isapoolsed mees sugulased.

Tee nende päevade sees üks väike, armas ja vaikne lõke orgu varjule. Rahu ja rõõmu toov tulepesa on päikesele toeks. Vaata tulle ja toida tuld ainult iseendale rõõmuks või koos oma kõige lähedasematega. Ilma õlle ja mölluta. Põleta tules kõik vanad vihad.

Loodan väga, et võtad enda ja algava suve jaoks aega.

TENNÄ VÄEGA!

Sügav kummardus armastuse eest suitsusauna vastu. Täna, et jagasite meiega erilisi hetki saunas. Olge terved ja kerget lõunõt!

Mooska manuses olev pühadetervitus on täis sümboleid meie pere hääde soovidega. Saad selle soovi korral värviliselt välja trükkida, et oma pilgul väge ja armastust kogudes puhata lasta.

Saunasoojade soovidega

Eda, Urmas
Karin, Vahur, Priit
meie 3 suitsusauna
2 kassi ja 2 koera
Haanjamaa metsad ja veed...

Haanjamaa suitsusaunanädal 2016

ahto loeng mooskasTraditsiooniks saanud ja järjekorras juba VI Haanjamaa suitsusauna nädal toimub 11.-14. augustil 2016 Võrumaal.

Haanjamaa suitsusauna nädal on UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kantud suitsusauna pärimust ja eluviisi külastajatega jagav kultuuri- ja elustiilisündmus. Suitsusaunas käimine on mitmetes Haanjamaa peredes tänaseni loomulik elu osa. Igal saunal on oma lugu ja omad traditsioonid. Jagame ning tutvustame külalistele seda väärtuslikku, mis meil on.

Suitsusauna nädal aktiviseerib kohalikku sauna kogukonda ja elavdab saunapärimuse jagamist kogukonna siseselt ja saunakülalistele. Sündmus koosneb töötubadest, koos musitseerimisest, ekskursioonidest ja Haanjamaa peredes suitsusaunas käimisest. Saunalised on kaasatud kõikidesse tegevustesse, mida tuleb ühel saunapäeval teha: puude toomine, kütmine, vee tassimine, vihtade tegemine ja palju muud.

Lisaks saunale on oluline roll pärimusmuusikal, käsitööl ja tervislikul kohalikul toidul, mis on saunapäeva ja Haanjamaa elustiili loomulik osa.

Täpsema info toimuva kohta leiad programmi lingi alt või edasi lugedes.
Samuti võib alati kirjutada ja helistada lisainfo saamiseks:
Eda Veeroja, tel 503 2341 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Continue Reading

UMA PIDO vihategu

Eda vihta tegemasVäkev Haani sannanaanõ Eda Veeroja tekk’ timahavadsõ Uma Pido dirigentele kingitüses kümnest mikandi inemiisile tähtsäst puust viha’.

Tä naas mõtsu piten käümä joba minevä nätäl ja vällä otsma puid, kost saa ossakõist võtta. Vällä omma’ otsitu kõgõ ilosamba’ ja parajamba’ ossakõsõ’ sannaviha tarvis.Sannaviha sisse saava’ katsa Vana-Võromaa kihlkunna puu’ – petäi, kuus,uibu, imälepp, pähn, tamm, haab, kõiv. Ütsäs, pihl, om setodõ puu ja kümnes, raag, tõisi sõpru puu.

Nii om kümne puu vägi kokok köüdetü, et tuvva pito juhatavilõ dirigentele ja tõisilõ juhtlõlõ tervüst, luumisõ rõõmu ja elorikkust.

Continue Reading

Hääd ettevõtluspäeva 8.10.2015

Eda Veeroja

Olen alati olnud ettevõtlik: pidanud selle teise Eesti vabariigi alguses reisibürood, olnud hotellijuht, aidanud ettevõtjatel käivitada majutusettevõtteid, valida-ja koolitada personali. Olen kirjutanud ja ellu viinud projekte ja kaasa löönud või täide viinud teiste kirjutatud projekte. Olen õpetanud, nõustanud, koolitanud. Olen reisinud ja reisimas, elu ongi reis. Reisima ei pea kaugele aga reisides tuleb tugevdada sidet iseenesega. Et su hing ei jääks maha. Olen ÕPPINUD, ÕPPINUD, ÕPPINUD ja õppimas. Maailma, inimeste, iseenese ja oma lähedaste abil ja kohta.

Ühesõnaga, olen teinud seda, mis MEELDIB.

Continue Reading